Forum Oburzeni.pl Strona Główna Oburzeni.pl
Do kąd zmierza ludzkość ?
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Homonizm - ustrój dla człowieka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oburzeni.pl Strona Główna -> Nowy ustrój społeczny - HOMONIZM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
homo
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 13:04, 15 Wrz 2009    Temat postu: Homonizm - ustrój dla człowieka

Homonizm to ustrój społeczny stworzony w odpowiedzi na upodmiotowienie człowieka w dzisiejszym świecie , w którym co raz większą władzę zdobywają korporacje finansowe zapominające o tym , że świat powinien należeć do ludzi . Homonizm jak cel stawia sobie kształtowanie świata w taki sposób aby nie naruszać podstawowych potrzeb człowieka. W homoniźmie nie rezygnując z gospodarki wolnorynkowej powinny zmienić się zasady podziału wytworzonych dóbr i dochodów. Zgodnie z nową ideą należy rozpocząć planowanie przyszłości tak aby człowiek korzystał z dobrodziejstw nowoczesności , aby wynalazki powodowały wzrost dobrobytu w społeczeństwie a nie bogacenie się koncernów.
W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę potrzeby człowieka a nie instytucji finansowych . Stawianie na pierwszym miejscu spraw gospodarczych z pominięciem potrzeb społeczeństwa sprawia , że świat zostaje podporządkowany nielicznym , najbogatszym. Pozostali stają się niewolnikami systemu. Ludzie obecnie są zniewoleni przez system, który kieruje się swoimi , wymyślonymi zasadami. Zasady te zmuszają ludzi do coraz większego wysiłku w celu bogacenia koncernów i instytucji finansowych. Homonizm zakłada , że w nowym ustroju dzięki wynalazkom , które zostaną dopuszczone do masowej produkcji, spadną ceny energii , żywności a tym samym ludzie zaczną żyć w dobrobycie. Jednocześnie zmieni się system rządzenia światem i zarządzania finansami . Obecny system zostanie zastąpiony nowym , urealnionym , pozbawionym sztucznego sterowania przez rządy i rynki finansowe. Zlikwiduje się możliwość manipulacji finansowych, które zmieniają sytuację ludzi na co raz gorszą . Propaganda gospodarcza wg twórcy Homonzmu jest tak samo kłamliwa jak propaganda nazistowska czy komunistyczna i jest narzędziem obecnych polityków oraz finansjery w celu ogłupiania , oszukiwania i ukierunkowania myślenia społeczeństwa. Twórcą pojęcia „homonizm” jest polak Artur Robaczewski.
Świat musi się zmienić . Nikt w to nie wątpi. Od lat tworzy się utopie, które mają zapewnić dobrobyt społeczeństwa . Tak naprawdę korzystają elity. Nowy ustrój to wiele zagadnień. Nie ta się tego opisać w jednym poście. Jednak można nakreślić ramy , stworzyć podstawy. Podstawą do tej dyskusji jest nieproporcjonalny podział dóbr na świecie oraz dążenie do stworzenia świata zarządzanego przez elity finansowe. Nie jest też prawdą, że nie ma lepszego ustroju społecznego jak kapitalizm. Demokracja czyli władza ludu tak naprawdę nie istnieje. Władza leży w rękach ludzi, którzy posiadają kapitał. Oni są w stanie paraliżować działania rządów państw. Mogą to też robić bezkarnie. Co kiedy elity zechcą wojny ? Będzie wojna. Władza ludu ? Jaki wpływ dziś mamy na losy świata, na nasze życie ? Nie jesteśmy w stanie nic zmienić. Zmierzamy do upadku dotychczasowego porządku świata na skutek chciwości osób związanych z finansjerom oraz biznesem. jaki wpływ mamy dziś na wzrost bezrobocia , na ubóstwo ? Do póki nie powstanie masowy ruch , niezwiązany z czymkolwiek co by się kojarzyło z minioną czy obecną epoką , nic się nie zmieni . Będziemy staczali się po równi pochyłej aż na dno.

Zasady Homonizmu:

1. Wszystkie dziedziny życia powinny być podporządkowane dla dobra człowieka. Co szkodzi człowiekowi , jego egzystencji, rozwojowi, itd. Nie może być akceptowane i będzie uważane za działalność przestępczą. Wszyscy ludzie są równi wobec prawa i obowiązków . Osoby aktywne i pracowite nie mogą być bardziej obciążane pracą czy podatkami niż osoby mniej aktywne czy leniwe.
2. Władza wykonawcza i ustawodawcza to rząd wybrany w wolnych wyborach.
3. Głosowania nad ustawami przeprowadzane są w postaci referendum . Głosowanie odbywało by się tylko przez internet. Nie ma władzy ustawodawczej w postaci parlamentu czy senatu. Możliwe jest zgłaszanie ustaw po zebraniu odpowiedniej ilości podpisów. Życie polityczne i działalność partii politycznych będzie odbywało się jedynie w sieci internetowej. Tam też prowadzona będzie kampania wyborcza. Partie mogą gromadzić swoich zwolenników i dzięki temu wpływać na wynik głosowania nad ustawami.
4. Tworzenie prawa nielogicznego lub systemów informatycznych – zarządzających, utrudniających życie ludzi lub funkcjonowanie instytucji będzie uważane za działalność przestępczą . Przepisy i wykonywane czynności muszą być zrozumiałe przez każdego kto musi z nimi mieć do czynienia.
5. Urzędy będą zinformatyzowane w taki sposób , że czynności obsługi ludności wykonywać będą programy komputerowe.
6. Państwo ma obowiązek zapewnić obywatelom pracę, ubezpieczenie zdrowotne, emerytury.
7. Państwo nie może być finansowane z opłat , które wpływają na wzrost cen produktów. Podstawą finansów państw musi być gospodarka, która jest głównym źródłem dochodów. Planowanie finansów państwa musi być rozłożone w planie wieloletnim tak aby za rozwój nie płaciło jedno pokolenie. Pobierając podatki, akcyzy , ubezpieczenie rentowe czy zdrowotne środki wpłacone muszą być odzwierciedleniem emerytury czy wysokości usług zdrowotnych. Nie może być tak, że jedni płacą a inni korzystają . System musi tak działać aby np. płacąc ubezpieczenie zdrowotne można było część pieniędzy wydać na specjalistów . Natomiast osoby , które wychowują dzieci będą mięli wyższe emerytury od osób , które dzieci nie wychowują . System taki powinien dodawać procent do emerytury jednemu z rodziców za każde dziecko. Możliwe będzie otrzymanie pełnej emerytury przy szóstce wychowanych dzieci.
8. Głównym celem homonizmu jest dążenie do osiągnięcia dobrobytu mającego na celu zapewnienie ludziom podstawowej egzystencji . Jednym z głównych założeń powinno być tworzenie możliwości samodzielnej produkcji energii , żywności , alkoholu itd. bez uiszczania z tego powodu opłat do skarbu państwa. Dobrobyt będzie osiągnięty dzięki postępowi technicznemu oraz biotechnologii.
9. W ustroju homonistycznym nie przewiduje się wykonywania kary śmierci. Kara za popełnione przestępstwa musi zawsze uwzględniać zadość uczynienie dla pokrzywdzonego lub pokrzywdzonych. Wyrok nie może w pierwszej kolejności zaspokajać roszczeń sądu , państwa lub instytucji . Wyrok musi zapewniać w maksymalny sposób naprawienie powstałej szkody , uszczerbku na zdrowiu itd. Wyklucza się w tym przypadku branie pod uwagę dobra przestępcy. Nawet jeżeli wiązać się to będzie z dożywotnim obciążeniem finansowym . Więźniowie będą musieli pracować nawet jeżeli nie będzie to finansowo uzasadnione.
10. Każdy człowiek ma prawo do wybrania dowolnego światopoglądu, wiary, przekonań , ma prawo wybrać i nosić symbole religijne w tym części garderoby, ma prawo dowolnie używać te symbole w domu oraz w miejscu pracy. Zwalczanie takich postaw będzie uważane za ograniczanie swobód . Zabronione będą również ukryte ataki w postaci wewnętrznych zakazów, regulaminów, wrogich publikacji , wystąpień.
11. Zostanie ustalony górny poziom bogactwa powyżej którego środki zostaną uznane za dobro społeczne i będą kierowane do banku centralnego jako rezerwa finansowe lub przekazywane w postaci akcji do ministerstwa finansów.
12. Możliwe będzie dożywotnie wykluczenie osoby z życia politycznego w przypadku korupcji , malwersacji czy innych przestępstw. Osoba podejrzana będzie natychmiast zawieszona a po udowodnieniu winy wykluczona. Immunitet nie może chronić przestępcy. Osoba wykluczona zostanie też pozbawiona wynagrodzenia od okresu kiedy przestępstwo zostało popełnione jeżeli przestępstwo jest związane z zajmowanym stanowiskiem czy wykonywaną pracą.
13. Wszelkie wynagrodzenia, odprawy itd. Nie mogą przekraczać granic przyzwoitości.
14. Muszą być określone zasady moralne dopasowane do dzisiejszego świata. Podstawą musi być człowiek . To co szkodzi człowiekowi w sferze fizycznej, duchowej, psychicznej jest złe .


Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez homo dnia Nie 13:54, 29 Sty 2012, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
homo
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 8:53, 29 Wrz 2009    Temat postu: Nie może funkcjonować demokracja bez lewicy !!

Tak naprawdę w Polsce nie mamy partii lewicowych. Są jedynie partie prawicowe a każda z nich reprezentuje pewne kręgi biznesowe i ich interesy. Natomiast przed wyborami pada zawsze wiele haseł a nawet niektóre partie nazywają się lewicą . Jedyna rzecz z lewicy to , że zasiadają po lewej stronie w sejmie. Sytuacja taka sprawia , że nie ma w sejmie głosu prostych ludzi, ogółu społeczeństwa. Jedynym lekarstwem na to może być powstanie prawdziwej lewicy. Mamy więc już pierwsze założenie ze partia homonistyczna będzie partią lewicową .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Holiasz
Gość


PostWysłany: Wto 10:05, 18 Paź 2011    Temat postu: Homonizm to nie komunizm

Zakładając , że homonizm ma działać na rzecz człowieka i spełniać jego potrzeby , nie można zakładać, że jak ruchy lewicowe będzie zwalczał kościół . Jeżeli człowiek potrzebuje wiary i dąży w taki czy inny sposób do znalezienia swojej drogi to nie można jemu tego zabronić ani nie należy tworzyć ideologi , która będzie takie zachowania zwalczała. Należy również kościół katolicki dostosować do potrzeb wiernych a nie do potrzen kleru. To parafianie powinni rządzić parafią . Ogromne plebanie muszą być przystanią dla ubogich dla młodzieży a nie domem dla jednej czy dwóch osób. Prawo powinno więc przewidywać rozwiązania narzucone władzą kościelnym. Różnych kościołów i zwiąków wyznaniowych. Walka o symbole jest tu niepotrzebna ale należy dać możliwość, tam gdzie wisi krzyż , dać możliwość powieszenie innych symboli jeżeli na przykład w danej klasie czy miejscu pracy są osoby innych wyznań. Trzeba ciągle pamiętać . Homonizm jest dla człowieka nie może nic w swerze wyznań narzucać lub zmieniać na siłę.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Moheranin
Gość


PostWysłany: Czw 19:08, 20 Paź 2011    Temat postu: Lewica, homonizm , inne

Zgodził bym się z twierdzeniem, że bez lewicy nie ma demokracji, pod warunkiem, że ustalimy, którą lewicę "homo" ma na myśli. Jeśli ma to być lewica marksistowsko-leninowska, czy też neomarksistowska spod znaku szkoły frankfurckiej, to o demokracji nie może być mowy, bo ideologiczne traktowanie spraw społecznych ZAWSZE prowadzi do totalitaryzmu - patrz prace Zbigniewa Brzezińskiego i Hannah Arendt. Natomiast, jeśli głównym i jedynym wyróżnikiem lewicy będzie jej fizyczne miejsce zajmowane w parlamentach, to zgoda. Demokracja wymaga istnienia zróżnicowania poglądów. Z innej zaś strony - nic bardziej SZKODLIWEGO niż posiadania POGLĄDÓW. Osobiście preferuję wiedzę.
Zgadzam się z opinią, że świat musi się zmienić, bo jest to banał. Ale dziś palącym problemem nie są różne -izmy, lewice , prawice, religie czy światopoglądy, lecz metody ZASILANIA RYNKU PIENIĄDZEM. Jest to kluczowe zagadnienie. I tu pozwalam sobie na pewne herezje:

1. Pieniądz nie może być źródłem pieniędzy
2. Pieniądz jest własnością społeczną, a nie prywatną
3. Jeśli w systemie zamkniętym źródłem pieniądza jest kredyt, to zabronione MUSI być oprocentowanie kredytu powyżej wskaźnika inflacji - nie można żądać zwrotu większej ilości pieniądza niż ta, która została wprowadzona na rynek.
Dalszy ciąg herezji nastąpi, jeśli napotkam zainteresowanie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oprzekonanie
Gość


PostWysłany: Sob 0:12, 28 Sty 2012    Temat postu: Pogląd, wiedza, pieniądz

Proszę o rozwinięcie herezji Smile
<duże zainteresowanie>
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
homo
AdministratorDołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 12:24, 06 Lut 2012    Temat postu: LEWICA

Mając na myśli słowo Lewica nie myślę o ideologii ale o poglądach oraz pochodzeniu . Pochodzenie natomiast określać powinno kim jestem i co robię. Jeżeli ktoś kto jest bogatym przedsiębiorcą lub reprezentuje kręgi związane z biznesem nazywa się lewicowcem to czysta obłuda. Nie uważam , że lewica musi być powiązana ideologicznie jedynie z Marksizmem. Dziś więcej ruchy prawicowe czerpią z marksizmu niż partie lewicowe. W moim poście pisałem o równowadze chcąc zwrócić uwagę na to , że w Polsce jej brak a obecny podział to farsa i fikcja. Natomiast to miejsce do dyskusji !!!! Dziś bardziej niż kiedykolwiek jestem pewien, że zmiany jakie zajdą w przyszłości będą bardzo głębokie. Pomiędzy pokoleniem „solidarnościowym” a rodzącymi się ruchami społecznymi jest tak ogromna przepaść w sposobie pojmowania świata , że nie widzę tu możliwości dialogu. Ludzie rządzący dziś światem wciąż żyją w XIX wieku . Nowe pokolenie jest już mentalnie , technicznie w wieku XXI . Tym razem nie chodzi o poglądy polityczne . Starsze pokolenia zatrzymały się na pewnym etapie . Nie posiadają umiejętności improwizacji. Są ograniczeni ramami , które powstały przez lata i nie myślą by je zmienić .

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 11:51, 13 Maj 2012    Temat postu:

doskonała"herezja" ... czekam na następne
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Oburzeni.pl Strona Główna -> Nowy ustrój społeczny - HOMONIZM Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin